Jubileusz 50-lecia Szkoły Muzycznej I st. im. G. G. Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej

Jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów 50-lecia Szkoły Muzycznej I st. im. G. G. Gorczyckiego w Rudzie Śląskiej, w jej roku jubileuszowym, był uroczysty koncert w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty. 12.05.2022 r. zgromadzona publiczność miała okazję wzięcia udziału w wyjątkowym spotkaniu. Na scenie pojawili się pedagodzy rudzkiej szkoły muzycznej oraz jej absolwenci – w tym tacy, którzy swoją życiową ścieżkę związali z muzyką, zyskując uznanie na scenach międzynarodowych: m. in. Adrianna Lis, Adam Wesołowski i Marcin Dylla.

Koncert otworzyła Symfonia „Industrialna” (utwór łączący muzykę z nagraniami odgłosów huty) Adama Wesołowskiego, który osobiście zadyrygował orkiestrą pedagogów, uczniów i absolwentów. Następnie usłyszeliśmy zespół fletowy i „Tico tico”, poprowadzone przez flecistkę Adriannę Lis, a dalej wiolonczelowe „Ave Maria” Wilhelma Fitzenhagena. Koncert zakończył mały recital gitarzysty – Marcina Dylli (w repertuarze muzyka J. S. Bacha oraz M. Castelnuovo-Tedesco).

Nie zabrakło też wzruszających słów podziękowań i gratulacji, które wygłosili zaproszeni goście i przyjaciele szkoły, m. in. wizytator Centrum Edukacji Artystycznej regionu śląskiego – Jolanta Sznajder. Cieszymy się i jesteśmy dumni że możemy prezentować taki repertuar, współpracując z najlepszymi muzykami oraz dzielić ważne dla nas chwile z tymi, którzy współtworzą naszą szkołę: z uczniami, rodzicami oraz wszystkimi, którzy nas wpierają.